kontrast

zmień rozmiar:

Aktualności


Świąteczny Koncert Jagielloński już za nami

Autor: Wiesław Kopeć
Placowka: Zespół Szkół Nr 6
11.12.2017
​18 listopada odbył się w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej II Koncert Jagielloński z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej oraz Jagiellonki. Koncert połączony był z akcją charytatywną "Bombka dla Hospicjum", której organizatorem jest Stowarzyszenie Nasz Płock Szaferówka.

II Koncert Jagielloński

więcej

Sukcesy uczniów gimnazjum i liceum

Autor: Wiesław Kopeć
Placowka: Zespół Szkół Nr 6
11.12.2017
​W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum nr 14 oraz LO im. Wł. Jagiełły odnieśli wiele sukcesów naukowych - m.in. w Konkursie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w Olimpiadzie Języka Francuskiego, w Olimpiadzie Historycznej, w konkursie Wszyscy czytają Conrada, w Konkursie języka włoskiego. Szczegóły na stronie szkoły:

Sukcesy gimnazjalistów w MKO.

Sukcesy uczniów liceum.

Sukces w Olimpiadzie Historycznej dla gimnazjalistów.

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego.


więcej

Mazowiecka Szkoła Aktywnie Turystyczna

Autor: Ewa Stanowska
Placowka: Zespół Szkół Nr 3 w Płocku
10.12.2017
Miło mi poinformować, że znów mamy sukcesy w konkursieMazowiecka Szkoła Aktywnie Turystyczna.
Organizatorami Konkursu byli Samorząd Województwa Mazowieckiego i MazowieckieForum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (MFO PTTK) wewspółpracy z Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Na 39 szkół z Mazowsza zajęliśmy:
- Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. J. Hallera otrzymało tytuł Srebrnej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2017 - II miejsce wśród szkół gimnazjalnych województwa mazowieckiego;
III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej otrzymało tytuł Srebrnej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2017 - II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego.


więcej

Przedświąteczny Kiermasz Dekoracji Kreatywnych

Autor: Ewa Stanowska
Placowka: Zespół Szkół Nr 3 w Płocku
10.12.2017
​W dniu 30 listopada br. w naszej szkole odbył się po raz drugi Przedświąteczny Kiermasz Dekoracji Kreatywnych. Podczas kiermaszu rodzice uczniów mogli nabyć wytwory (dekoracje choinkowe i świąteczne) przygotowane własnoręcznie przez szkolną młodzież oraz grupę wolontariuszy. Akcji przyświecał szczytny cel: zbieraliśmy pieniądze na cele charytatywne – wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego „Hospicjum Płockie” pod wezwaniem św. U. Ledóchowskiej. Dzięki hojności darczyńców i otwartości serc rodziców naszych uczniów udało nam się zebrać imponującą kwotę ponad 1.200,00 zł. Wierzyliśmy, że razem możemy więcej i udało się!Dzięki naszej inicjatywie pomożemy potrzebującym pacjentom hospicjum.Za wsparcie serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom,Uczniom i szkolnym Wolontariuszom.
Opiekunowie i inicjatorzy akcji – panie: Hanna Drzewiecka-Krawczyk, Ewa Cieżniewska
więcej

Profilaktyczna walizka edukacyjna

Autor: Ewa Stanowska
Placowka: Zespół Szkół Nr 3 w Płocku
10.12.2017
​Profilaktyczna walizka edukacyjna – spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców
W dniu 30 listopada br. na terenie szkoły odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Płocku – p. aspirantem K. Rogowskim.W trakcie prelekcji rodzice mieli okazję zapoznać się z zawartością tzw. walizki edukacyjnej zawierającej przedmioty (czasami bardzo niepozorne), które mogą być wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy). Funkcjonariusz uwrażliwiał rodziców na sygnały mogące świadczyć o sięganiu przez nastolatków po substancje psychoaktywne: reakcje organizmu, zmiany w zachowaniu i wyglądzie, używanie specyficznego języka – „narkotykowego” slangu młodzieżowego. Dodatkowo, zapoznano rodziców z dostępnymi w aptekach narko-testami. Mamy nadzieję, że spotkanie zwróciło uwagę rodziców na współczesne zagrożenia nastolatków oraz było dla rodziców źródłem wsparcia, dostarczając rzetelnych informacji nt. środków psychoaktywnych.
Oprac. Hanna Drzewiecka-Krawczyk
więcej

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktyki uzależnień i Promocji Zdrowia

Autor: Paweł Fijołek
Placowka: Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego
08.12.2017
​7 grudnia 2017r. W Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktyki uzależnień i Promocji Zdrowia dla szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest promowanie wśród młodzieży postaw prozdrowotnych oraz podejmowanie aktywnych działań profilaktycznych.
Więcej -> TUTAJ
więcej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Autor: Paweł Fijołek
Placowka: Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego
06.12.2017
​Jak podał Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w WARSZAWIE Łukasik Marek zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i to z 2 wynikiem w okręgu warszawskim.
Więcej -> TUTAJ
więcej

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 8 w Płocku

Autor: Piotr Kujawa
Placowka: Zespół Szkół Nr 5 w Płocku
05.12.2017
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Płocku zaprasza ...
więcej

Historyczny sukces sportowców Szkoły Podstawowej nr 20

Autor: Daniel Kozłowski
Placowka: Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
30.11.2017
W minionym roku szkolnym na terenie naszego województwa odbywały się XIX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego pod patronatem Ministra Sportu, Marszałka Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasza szkoła zajęła historyczne I miejsce ... Czytaj więcej!!!
więcej

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku zaprasza!

Autor: Daniel Kozłowski
Placowka: Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
30.11.2017
​Sala gimnastyczna otwarta jest od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 – 22.00 oraz w niedziele od 14.00 – 22.00 – zgodnie z zapotrzebowaniem osób korzystających. Od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach od 8.00 do 16.00 sala sportowa udostępniona jest na realizację zadań dydaktycznych i zajęć pozalekcyjnych w zakresie wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży ze szkoły. W pozostałych godzinach obiekt udostępniony jest odpłatnie wszystkim zainteresowanym.
Zapraszamy do korzystania z sali, siłowni oraz sauny - szczegóły pod numerem telefonu: 242648518
więcej

"STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA" w Zespole Szkół nr 5

Autor: Piotr Kujawa
Placowka: Zespół Szkół Nr 5 w Płocku
29.11.2017
​W październiku w naszej szkole w rytmie Chocolate ruszył Mini Projekt „Starszy Brat, Starsza Siostra”...
więcej

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SIATKÓWKI

Autor: Piotr Kujawa
Placowka: Zespół Szkół Nr 5 w Płocku
29.11.2017
​25 października 2017 r. w Zespole Szkół nr 5 w Płocku odbyłsię Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły...
więcej

ZWYCIĘSTWO MAŁACHOWIAKÓW W TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH

Autor: Paweł Fijołek
Placowka: LOMał
27.11.2017
​25 listopada 2017 r. odbył się turniej debat oksfordzkich "Historia w słowie zamknięta" organizowany przez Centrum Edukacji w Warszawie, RODEH w Łodzi i IPN. Nasza drużyna przygotowywała się do niego od dwóch tygodni: odbyły się warsztaty merytoryczne i techniczne najpierw u nas w szkole, a potem w Centrum Edukacji w Natolinie.

Więcej -> TUTAJ
więcej

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święta w moim domu"

Autor: Magdalena Kurpias
Placowka: Miejskie Przedszkole Nr 27 w Płocku
24.11.2017
Miejskie Przedszkole Nr 27 w Płocku ul. Mikołaja Reja 28 w Płocku, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie międzynarodowym pt. "Święta w moim domu". Prace należy przesłać lub dostarczyć na adres: Miejskie Przedszkole Nr 27 ul.Mikołaja Reja 28 09-402 Płock. Termin nadsyłania prac do 20 grudnia 2017r.​ Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10 stycznia 2018r. Serdecznie Zapraszamy.
więcej

V Edycja Konkursu Ekologicznego "Nie ma śmieci, są surowce"

Autor: Iwona Pakuła
Placowka: Miejskie Przedszkole Nr 25 w Płocku
23.11.2017
​W dniu 22 listopada 2017r. w Miejskim Przedszkolu Nr 25 odbyła się V edycja konkursu ekologicznego „Nie ma śmieci, są surowce”. Jego celem było promowanie i nauka selektywnego zbierania odpadów, kształtowanie pozytywnych nawyków. W konkursie udział wzięły dzieci z miejskich przedszkoli: MP 1,10,11,16,25,27 i 29 .
Zapraszamy na >MP25< i >Galeria<

więcej

Zaproszenie na 97. Głośne czytanie nocą

Autor: Wiesław Kopeć
Placowka: Zespół Szkół Nr 6
20.11.2017
​Jagiellonka zaprasza we czwartek 23 listopada na godz. 19.00 do MDK-u (Tumska 9) na 97. "Głośne czytanie nocą" poświęcone Ludwikowi Kubali, zapomnianemu klasykowi historiografii polskiej z przełomu XIX i XX wieku.

Zaproszenie na stronie szkoły.

więcej

Warsztaty z języka włoskiego

Autor: Wiesław Kopeć
Placowka: Zespół Szkół Nr 6
20.11.2017
​Uczniowie Jagiellonki wzięli udział w atrakcyjnej lekcji na Uniwersytecie Łódzkim w ramach współpracy szkoły z Uniwersytetem. Warsztaty z języka włoskiego, poświęcone gestom towarzyszącym wypowiadaniu słów w tym języku, poprowadził dr Ilario Cola.

O warsztatach na stronie szkoły.
więcej

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Autor: Agata Figurska
Placowka: Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Płocku
13.11.2017
​11 listopada 2017 roku uczniowie z Pocztu Sztandarowego pod opieką p. Małgorzaty Czerwińskiej i p. Renaty Łukiańskiej uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości
więcej

Dzień kuchni świata

Autor: Bogumiła Rutkowska
Placowka: Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płocku
13.11.2017
KUCHNIE ŚWIATA W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 6 W PŁOCKU

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 kontynuujemy zapoznawanie dzieci ze smakiem potraw pochodzących z różnych regionów świata.
więcej